Wkładki ortopedyczne w pytaniach i odpowiedziach. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak długi jest okres przystosowania się do wkładek? 
Niektóre osoby prawie od razu mogą je nosić przez cały dzień, a inne potrzebują miesiąc i więcej do całkowitego przystosowania. Zwykle okres ten to trzy tygodnie. Każdy nabywca zaopatrzony jest w szczegółową instrukcję. Większość osób mających problem z przyzwyczajeniem stóp do wkładek popełnia błąd zakładając je na cały dzień zbyt wcześnie. 

Czy mogą je nosić diabetycy? 
Tak. Wkładki poprawiają krążenie krwi w stopach, jednocześnie wyrównując ciśnienie w nogach. Wykonane są z materiału nie absorbującego zapachów i wilgoci. Można je myć w razie potrzeby codziennie. 

Na czym polega ich działanie? 
Kształt wkładki ortopedycznej Step Forward to jakby lustrzane odbicie zdrowej stopy. Gimnastykując przy każdym kroku grupy mięśni i powięzie podeszwowe, powodują stopniowy powrót stóp do ich naturalnego kształtu. 
Zakładając wkładki, nasze stopy są przez nie zmuszane do ułożenia się w prawidłowy sposób. Tak więc w czasie noszenia wkładek, nasze stopy czują się tak, jakby były zdrowe choć w istocie, po wyjęciu wkładek z butów, stan ich jest bez zmian, ponieważ proces leczenia jest długotrwały. 

Biorąc pod uwagę długość i szerokość stóp indywidualnie dobieramy rozmiar wkładek. Wykonane są ze sprężystego materiału by właściwie rozłożyć ciężar ciała i wspomagać kolana, biodra i kręgosłup. Poprawiają krążenie, redukują zmęczenie oraz korygują zniekształcenia stóp. Sprzedawane od 1974 i polecane przez lekarzy , fizjoterapeutów, kręgarzy, podologów oraz wielu innych specjalistów medycznych. 

Czy wkładki ortopedyczne Step Forward przeszły testy kliniczne? 
Nowe leki, przed pojawieniem się w sprzedaży muszą przejść testy kliniczne pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Czasami pytano nas czy nasze wkładki przeszły takie testy, ponieważ nikt nie chce być królikiem doświadczalnym. Jeśli chodzi o leki, testy kliniczne weryfikują je przed dopuszczeniem do sprzedaży, w rezultacie każdy lek jest dopuszczony z pewnymi ograniczeniami. 

Specyfika wkładek ortopedycznych Step Forward powoduje, że podobne testy były niekonieczne i niepotrzebne. Ponad 20 lat, w latach 50tych i 60tych poprzedniego stulecia trwały prace nad ich rozwojem. Od dziesięcioleci sprzedawane są w wielu krajach w niezmienionym kształcie. Producent posiada dane dotyczące sprzedaży oraz opinie użytkowników z ostatnich 40 lat. 

Wiele produktów medycznych działa efektywnie, tylko na jedno schorzenie. Wkładki ortopedyczne Step Forward działają efektywnie na wiele dolegliwości, co potwierdzają raporty użytkowników. Żaden test kliniczny nie pozwoliłby na zebranie takiego materiału dowodowego. 

Co takiego wyjątkowego jest we wkładkach Step Forward? 
Nasze wkładki nie są produkowane indywidualnie, według odcisku czy odlewu chorych stóp. Wkładki wzorowane na chorych stopach mogą jedynie utrzymać aktualny stan, a my chcemy ten stan poprawiać. W odniesieniu do aktualnego kształtu stóp, który jest niewłaściwy, my stawiamy Twoje stopy na szablonach o idealanym kształcie, które dzięki swojej sprężystości, gimnastykują ich mięśnie i rozcięgna, doprowadzając stopniowo do właściwego profilu, a tym samym poprawiają postawę całego ciała. Rozmiar wkładek dobieramy indywidualnie. Nie ma możliwości zakupu podając jedynie rozmiar butów. 

Jak to możliwe że jeden kształ wkładki jest odpowiedni dla każdej stopy? 
Kształt stóp to efekt związany z pracą ich mięśni, powięzi i ścięgien, które wywierając nacisk lub go nie wywierając, na układ kostny stóp, bezpośrednio wpływają na ich profil. Doprowadzenie stóp do ich pierwotnego, idealnego kształtu to zadanie naszych wkładek, które mają właśnie ten idealny kształt. 

Ponad 20 lat badań, analiz i doświadczeń doprowadziło do osiągnięcia perfekcyjnego kształtu wkładek ortopedycznych Step Forward i rozpoczęcia ich produkcji w 1974 roku w Seatle USA, gdzie do dziś w niezmienionym kształcie są produkowane.