Wyjątkowo prosty sposób na pielęgnowanie i użytkowanie, wkładek ortopedycznych StepForward przez wiele lat.

Trzy zasadnicze warunki utrzymania wkładek:

  • Zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
  • Od czasu do czasu wyginać je w kierunku ich zgięcia.
  • Noś swoje wkładki regularnie.Zabezpieczyć przed uszkodzeniem
Nie myć wkładek w gorącej wodzie (pow.50C), nie wkładać do włączonej mikrofalówki, nie pozostawiać pod szkłem w nasłonecznieniu, nie pozostawiać w pobliżu ognia lub grzejników. 

Zabezpieczyć przed zwierzętami domowymi.
Wyprofilowane wkładki z obuwia np. sportowego należy wymienić na płaskie wyściółki. Noszenie naszych wkładek bez wyściółek przyspiesza ich ścieranie co prowadzi do ich uszkodzenia. 
Wyżej wymienione przyczyny uszkodzeń prowadzą do utraty gwarancji.

Od czasu do czasu wyginać je w kierunku ich zgięcia
Osoby z nadwagą lub z wysoką temperaturą stóp, mogą po kilku tygodniach zauważyć spłaszczenie wkładek. Żeby wkładki wróciły to swojego fabrycznego kształtu należy je wygiąć kilkukrotnie w kierunku ich zgięcia tak by część piętowa wkładki dotknęla do jej przodu. Czynność ta ma na celu utrzymanie sprężystości w chodzeniu jak i zachowaniu fabrycznego kształtu. Ma to znacznie w zdrowotnym działaniu wkładek.

Materiał z którego wykonane są nasze wkładki posiada strukrurę pozwalającą mu na ciągły powrót do swojego fabrycznego kształtu.

Noś swoje wkładki regularnie
Nie noszenie ich regularnie wydłuży okres oczekiwania na efekty zdrowotne, a dłuższe przerwy mogą spowodować powrót do stanu poprzedniego.