Przyzwyczajaj swoje stopy do wkładek ortopedycznych StepForward, aby osiągnąć maksymalne zadowolenie.

Przystosowanie stóp do wkładek ortopedycznych Step Forward można porównać do treningu siłowego, w którym stopniowo dodawana jest waga ciężarów by nie nadwyrężyć mięśni. Jeśli spróbujesz je nosić pierwszego dnia przez cały dzień, poczujesz dotkliwy ból mieśni i ścięgien Twoich stóp. 

To jest bardzo ważne, by pozwolić swoim stopom stopniowo przystosować się do noszenia Twego ciała z naszymi wkładkami ortopedycznymi w butach i nie odczuwać przy tym dyskomfortu. Dla niektórych osób może to być tylko tydzień lub dwa, a innym może to zająć nawet trzy miesiące. Jednak zdecydowana wiekszość potrzebuje na to ok. trzy tygodnie. 

Twój konsultant poinstruuje Cię szczegółowo o tempie przystosowania się do wkładek, ponieważ każdy nasz klient traktowany jest indywidualnie. Jeśli jednak zauważysz, że nosząc wkładki ortopedyczne 60min. po 45min. zaczynasz odczuwać dyskomfort, wyjmij je z butów, a następnego dnia noś je do momentu odczucia dykomfortu, ale nie dłużej niż 60min. Nie należy przyśpieszać, a raczej zwalniać tempo przystosowania w przypadku wystąpienia dyskomfortu. Jednocześnie w sytuacji kiedy po 1 godzinie czujesz się komfortowo w swoich nowych wkładkach ortopedycznych możesz je nosić nieco dłużej, ale z umiarem. 

Nie lekceważ wystąpienia nieoczekiwanych objawów dyskomfortu. Możemy Ci pomóc jeśli się do nas zwrócisz. Zadzwoń lub wyślij e-mail. 
Do pielęgnacji wkładek należy mycie ich w letniej wodzie z dodatkiem płynu mydlanego oraz wyginanie ich w przypadku przypłaszczenia. Miej pod ręką instrukcję którą możesz znaleźć tutaj.