Dr. George Alznner, jako jeden z pierwszych zauważył, że w sprzedaży dostępne są wkładki ortopedyczne, które nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań a niekiedy wręcz szkodzą a nie leczą.

Dr. George Alznner, jako jeden z pierwszych zauważył, że w sprzedaży dostępne są wkładki ortopedyczne, które nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań a niekiedy wręcz szkodzą a nie leczą. To zmobilizowało go w latach 50´tych i 60´tych poprzedniego stulecia do pracy nad własnymi rozwiązaniami. Prace te miały bezpośredni wpływ na rozwój i efektywność wkładek Step Forward. 

Roxanne Kimber z Seattle w 1974 miała ogromne problemy zdrowotne, bóle kręgosłupa i pleców. Próbowała wielu różnych terapii, ale dopiero gdy zaczęła nosić wkładki dr. Alznnera poczuła ulgę w cierpieniu. Była jednak zmartwiona, że tylko pacjenci doktora mają dostęp do jego wkładek.  

Tak więc z pomocą dr. Alznnera założyła firmę Step Forward i rozpoczęła produkcję wkładek. W początkowym okresie dystrybucja odbywała się za pośrednictwem lekarzy i fizjoterapeutów w Seattle i okolicach. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy firma się rozwijała. W tej chwili wkładki Step Forward sprzedawane są w wielu krajach świata. Firma aktualnie kierowana jest przez syna Roxanne, Shayne Kimber, on też jest jej właścicielem, a produkcja niezmiennie odbywa się w Seattle USA. 

Na cały świecie wkładki Step Forward sprzedawane są w taki sam sposób. Rozmiar wkładek dopasowywany jest indywidualnie do stóp, przez wykwalifikowany personel krajowych dystrybutotów, oni też prowadzą ich sprzedaż. Wkładki Step Forward dostępne są również za pośrednictwem lekarzy i fizjoterapeutów oraz dystrybutorów regionalnych. 

Wkładki do butów Step Forward są skuteczne w 96% przypadków. Produkowane ze sprężystego materiału, który nie kumuluje ciepła, nie powoduje pocenia się stóp, nie wchłania zapachów i nie jest alergogenny. W sprzedaży jest bardzo wiele rodzajów wkładek, ale żadne z nich nie gwarantują takiej trwałości, uniwersalności i skuteczności jak wkładki Step Forward. 

Współpracownicy Step Forward na całym świecie są do dyspozycji naszych klientów. Jesteśmy dumni, że możemy być pomocni, a dzięki naszym wkładkom ulżyć waszym cierpieniom.