Osoby z problemami w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, mają wykazują skłonności do zapadania na rwę kulszową.

Rwa kulszowa to najczęściej ból biegnący w dół wzdłuż nóg. Osoby z problemami w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, mają duże skłonności do tego schorzenia. 

Również niewłaściwe ułożenie miednicy, spowodowane różną długością nóg i skoliozą, może prowadzić do rwy kulszowej. Wielu terapeutów informowało nas o poprawie w odczuwaniu skutków tych schorzeń, u osób noszących wkładki Step Forward.

Ból jaki wywołuje rwa kulszowa jest bardzo intensywny i promieniuje na inne ciała, może również wywoływać drętwienie. Pojawia się najczęściej nagle i niepodziewanie, na przykład podczas wstawania z łóżka, schylania czy nawet kichania.

Schorzenie to posiada wiele różnych przyczyn, do których należą nadwaga, cukrzyca, niedobór wapnia, nagłe wyziębienie ciała, a także różnego rodzaju zwyrodnienia. Bardzo duże znaczenie w uniknięciu rwy kulszowej ma także odpowiednia postawa, którą dużo łatwiej utrzymać przy zastosowaniu właściwych wkładek ortopedycznych. Należy również pamiętać, żeby nie obciążać kręgosłupa ciężarami.