Redukcja nacisku w miejscach zgrubienia naskórka spodniej części stopy

Znajdują się na spodniej części stopy i mają postać zgrubienia. Modzele powstają w wyniku płaskostopia poprzecznego, a więc zbyt dużego nacisku w tych miejscach. Odciski powstają również na skutek ocierania się palców stóp o buty. W obu przypadkach możesz oczekiwać poprawy nosząc nasze wkładki ortopedyczne.

Nasze stopy każdego dnia narażone są na działanie czynników zewnętrznych, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na skórę. W obuwiu spędzamy kilkanaście godzin każdego dnia, a jeśli jest za małe lub powoduje uciski, to efektem mogą być zgrubienia warstwy kolczystej i rogowej naskórka.

Jeśli chcesz, żeby leczenie modzeli i odcisków było skuteczne, to na początku należy rozpoznać schorzenie. Zmiany te najczęściej są twarde i mają lekko żółty kolor, tworzą się na śródstopiu lub piętach.

W początkowej fazie warto moczyć stopy, stosować peelingi i inne produkty, które pomogą pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Skuteczne okazują się również wkładki, które zredukują nacisk i odciążą powierzchnię stopy podczas chodzenia.