Rozwiązanie, które w połączeniu z prostymi ćwiczeniami pozwala na bezoperacyjne leczenie haluksów oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych nóg związanych z haluksami.

Sposób stawiania stóp, który w wielu przypadkach uwarunkowany jest genetycznie, może powodować wykrzywianie się palucha w kierunku pozostałych palców stopy. Powoduje to powstawanie szczeliny w jego stawie i odkładanie się w niej wapnia.

Przyczyna powstawania haluksów


Haluksy, czyli paluchy koślawe najczęściej dotykają panie choć coraz częściej spotykam na swej drodze również panów, których spotkało to nieszczęście. Przyczyn może być kilka, ale zasadnicze są dwie: płaskostopie poprzeczne oraz zdolność przyswajania wapnie przez organizm, bo ta narośl występująca w stawie palucha to jest właśnie nadmiar nieprzyswojonego wapnia.

Opinia że dziedziczy się je genetycznie nie jest słuszna, bo nikt nie urodził się z haluksami natomiast każdy z nas rodzi się z płaskostopiem poprzecznym. Do ósmego roku życia stopy powinny się same ukształtować i jeśli po tym okresie nie są idealne to najczęściej pozostaje właśnie to poprzeczne płaskostopie. Jeśli dołoży się do niego buty na wysokim obcasie, bardzo wąskie z przodu lub za małe to grunt dla tworzenia się haluksów jest idealny.

Jak pozbyć się haluksów


Pozbycie się haluksów jest możliwe, ale żeby o tym realnie myśleć trzeba przede wszystkim zająć się przyczyną. Dobre wkładki ortopedyczne ułożą stopy, tak jakby tego płaskostopia nie było i zatrzymają proces tworzenia się haluksów. Dobrze jest również wspomagać organizm jakimś preparatem poprawiającym przyswajalność wapnia, bo haluks to nic innego jak nadmiar nieprzyswojonego wapnia, który nasz centralny ośrodek mózgowy odkłada w najbardziej oddalone miejsce od centrali.

Niestety haluksy to nie jest jedyny problem tych osób, bo samo tworzenie się haluksów jest najczęściej bardzo bolesne. Ten nadmiar nieprzyswojonego wapnia, kiedy jest odkładany musi znaleźć sobie miejsce i po prostu bardzo się rozpycha w stawie palucha, a to bardzo boli. Osobom noszącym wkładki ortopedyczne Step Forward zalecamy wykonywanie ćwiczeń palucha, dzięki którym własnoręcznie można się haluksów pozbyć co dokumentują zdjęcia zrobione przez kolegów w Holandii sprzedających również te wkładki.


Z mojego doświadczenia wynika, że nie wszystkie panie wykonują te ćwiczenia systematycznie stwierdzając, że najważniejsze jest to że przestały cierpieć.

 zdjcie 6zdjcie 5zdjcie 7