Wsparcie stóp w łuku poprzecznym i podłużnym, pozwala przynieść natychmiastową poprawę pracy kolan i kostek

Ból kolan to kolejny problem z którym borykają się moi klienci. Stawianie stóp na zewnątrz (supinacja) lub do wewnątrz (pronacja) to przyczyny problemów nie tylko z kolanami, ale również z biodrami i kostkami.

Przyczyny występowania bólu kolan


Bardzo wiele badanych przeze mnie osób absolutnie nie zdając sobie z tego sprawy wprowadza swoje nogi w trakcie chodzenia w pewnego rodzaju balans, czyli stawiając stopy częściowo na zewnątrz i częściowo do wewnątrz. Ten sposób stąpania jest wyjątkowo niebezpieczny dla stawów kolanowych, bo staw kolanowy to zawias który musi pracować pod jednym kontem, a w tym przypadku wprowadzany jest w ruch rotacyjny co powoduje wycieranie się go i ból.

Stawy biodrowe z kolei szczególnie narażone są przy stawianiu stóp na zewnątrz bo ruch ten powoduje wysuwanie się głowy kości udowej z panewki stawu biodrowego co oczywiście jest bardzo bolesne ale też te części stawu biodrowego ze sobą współpracujące wycierają się co w efekcie skutkuje koniecznością zakładania endoprotez.

Jak unikać bólu kolan i kostek


Każdy powinien być świadomy że prawidłowe stąpanie czyli stawianie stóp w trakcie chodzenia ma ogromne znaczenie i może się odbić na zdrowiu i komforcie życia w przyszłości. Jeżeli widzisz tę niedoskonałość u swoich bliskich lub znajomych zwróć im na to uwagę bo problem ten będzie się tylko pogłębiał. Wizytą u jednego z naszych konsultantów możesz rozwiązać swoje problemy ze stopami.

Korektory stóp Step Forward zbudowane są w kształcie pewnego rodzaju rynny co powoduje że trzymają stopy we właściwym położeniu nie pozwalając na ten niebezpieczny balans. Stawy zmuszane są do powrotu we właściwe miejsca, zaczynają prawidłowo pracować i przestają boleć.