Korygują wadliwą postawę co zmniejsza ryzyko bólu kręgosłupa lędźwiowego. Sprawdź przyczyny i sposoby na pozbycie się bólu kręgosłupa.

Najczęściej dotykają nas bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ich główną przyczyną jest wadliwa postawa.

Właściwa postawa - to kiedy pionowa linia kręgosłupa przecina poziome linie bioder, kolan i kostek, pod tym samym kontem. Stając na wkładkach ortopedycznych Step Forward natychmiast odczuwasz poprawę postawy.

Przyczyny bólu kręgosłupa


czym są bóle kręgosłupa Jest wiele przyczyn powodujących bóle kręgosłupa, ale z pewnością jedną z nich jest wadliwa postawa, ta z kolei może być spowodowana bardzo wieloma czynnikami. Mogą to być wady wrodzone, noszenie ciężkiego plecaka w wieku szkolnym, niewygodne siedzenie przy biurku czy przed telewizorem, noszenie dużych ciężarów np. siatek z zakupami, itd.

Dość trudno wyobrazić sobie, że na postawę naszego ciała ma ogromny wpływ rodzaj obuwia, które nosimy. Badania specjalistów dowodzą niezbicie, że noszone przez nas buty mają bezpośredni wpływ na kondycję naszych stóp, a ta z kolei odbija się na postawie naszego ciała. Przede wszystkim dotyczy to pań, które z powodu noszenia różnego rodzaju wymyślnych butów, niejednokrotnie bardzo niewygodnych, narażone są na choroby stóp i wady postawy.

Szpilki przyczyniają się do zwyrodnień kręgosłupa


Najbardziej krytykowane przez lekarzy "szpilki", nie tylko powodują powstawanie haluksów, ponieważ zmuszają do chodzenia na przedniej części stóp, ale z powodu niestabilności na wąskich obcasach zmuszają mięśnie nóg i pleców do nadmiernego wysiłku, co prowadzi do zwyrodnień i bólu kręgosłupa. Wbrew pozorom buty na płaskich obcasach tzw. baleriny też nie są idealne, ponieważ bardzo ściskają palce (niebezpieczeństwo haluksów), a cienkie podeszwy przy dłuższym chodzeniu nie dają żadnej amortyzacji powodując zmęczenie, opuchliznę i ból stóp.

Jak obuwie wpływa na kręgosłup


Przy wyborze obuwia należy się kierować wygodą, ale również stabilnością stóp na odcinku pięta-kostka podczas chodzenia, gdyż taka niestabilność jest bardzo często przyczyną zwyrodnień kolan, bioder i kręgosłupa. Noszenie wkładek ortopedycznych Step Forward, nawet w najbardziej niewygodnych butach, koryguje wady stóp poprawiając postawę całego ciała i przynosi ulgę w cierpieniach spowodowanych bólami kręgosłupa.