Wspomaga leczenie bólu pięt. Zatrzymuje proces tworzenia ostróg piętowych

Jeśli doświadczasz okropnego bólu pod piętą, gdy rano wstajesz z łóżka lub z krzesła po dłuższym siedzeniu, prawdopodobnie cierpisz na zapalenie powięzi podeszwowej stopy - rozcięgna. Jest to chroniczne schorzenie, które nieleczone prowadzi do tworzenia się ostróg piętowych. Większość terapii polega na leczeniu objawów. 

Nasze wkładki odbudowują mięśnie stóp, a gimnastykując je przy każdym kroku likwidują przyczynę, czyli stan zapalny rozcięgna (powięzi podeszwowej) zatrzymując proces tworzenia się ostróg piętowych. Osoby, które zdecydowały się na noszenie wkładek ortopedycznych Step Forward doznawały natychmiastowej ulgi w cierpieniu.

Dodatkowo w celu zniwelowania bólu pięt i ostrogi warto masować je poprzez przesuwanie niewielkiej piłeczki, a także rozciągając mięśnie łydki lub masowanie rozcięgna podeszwowego. Ćwiczenia te najlepiej wykonywać od razy po przebudzeniu, dzięki czemu rozciągniemy skurczone przez noc mięśnie. Oprócz ćwiczeń oraz wkładek duże znaczenie ma także odpowiednio dopasowane obuwie.