Komu dedykowane są ortopedyczne wkładki do butów Step Forward? Przede wszystkim osobom cierpiącym z powodu bólu stóp, kostek, kolan, bioder i kręgosłupa. Niestety wymienione problemy dotykają nie tylko osoby starsze. Nasze obserwacje pokazują, że coraz częściej zgłaszają się do nas też osoby bardzo młode i w średnim wieku. Czasy, w jakich żyjemy to, że chodzimy w kiepskich butach a nie boso po piachu i trawie, powodują problemy związane ze stopami a dalej właśnie z kostkami, kolanami, biodrami i kręgosłupem, bo wszystko zaczyna się od stóp. Nasze wkładki z pewnością ulżą osobom cierpiącym, jednak należy zdać sobie sprawę, że nie wszystkie niedoskonałości stóp i nie w każdym wieku da się wyleczyć, ale niewątpliwie znajdzie się wielka rzesza osób, które dałyby wiele żeby przestać cierpieć.                                                                                        

                                                                 
stopa lewa     

Nie rzadko na konsultacje przychodzą osoby świadome zagrożeń, którym aktualnie nic nie dolega i decydują się na zakup wkładek by zapobiec stopa prawaewentualnym problemom w przyszłości.

Jest wiele osób aktywnych zawodowo, którym korektory stóp Step Forward mogłyby podnieść komfort przy wykonywaniu swoich zadań na przykład: pielęgniarki i lekarze (szczególnie ci pracujący na stojąco), barmani i kelnerzy, fryzjerzy, pracownicy sklepów i marketów oraz ci, którzy większość dnia spędzają w pozycji stojącej. Do tej grupy koniecznie zaliczyć trzeba sportowców, wiecznie narażanych na kontuzje związane z nogami i kręgosłupem. Wielu przedstawicieli wymienionych tu specjalności jest już szczęśliwymi użytkownikami naszych wkładek.

 

 

To wkładki ortopedyczne z najwyższej półki ze względu na swoją skuteczność.                      Sama  ich nadana przez producenta nazwa „foot correctors”- korektory stóp, mówi, że jest to produkt, którego zadaniem jest korygowanie, doprowadzanie do doskonałości, niejednokrotnie bardzo już zniekształcone stópy, a fakt iż od 1974 produkowane są w niezmienionym kształcie świadczy że w pełni spełniają oczekiwania swoich twórców i użytkowników. Wolą producenta (Step Forward Company, Seattle USA) cena wkładek Step Forward została ustalona, we wszystkich krajach gdzie są sprzedawane, mniej więcej na tym samym poziomie. Przykładowo w USA kosztują $350, w zachodnie Europie ok.€300, w Polsce cena pary wkładek to 1200zł. co wydaje się dość wygórowaną ceną, bo niestety producent ustalając ją na tej wysokości nie wziął pod uwagę zasobności naszych portfeli. Jednak, kiedy przejrzymy się tej cenie bliżej to okaże się że to tylko 3,29zł. dziennie przez pierwszy rok a następne lata użytkowania są już zupełnie bezpłatne. Również w porównaniu z wkładkami robionymi na miarę, które kosztują między 250 a 400zł. zakup wkładek Step Forward wydaje się bardziej uzasadniony gdyż te na miarę trzeba raz w roku wymieniać a korektory stóp Step Forward będą służyć przez 30 lat.  

 

 

Są absolutnie wyjątkowe:

  1. po pierwsze, dlatego że są sprężyste, gimnastykują stopy osoby noszącej przy każdym kroku ( jedyne aktywne wkładki na polskim rynku),
  2. po drugie, że ich kształt to lustrzane odbicie zdrowej stopy, to znaczy że w odróżnieniu od wkładek robionych na miarę które korygują tylko w pewnym stopniu i powinno się je raz na rok ponownie zrobić, mają kształt docelowy,
  3. po trzecie, że koncepcja ich twórcy jest odwrotna do tej stosowanej na całym świecie czyli robienia wkładek na miarę do chorych stóp, a więc nie wkładka do stopy a stopa do wkładki. Pod wpływem ciężaru ciała osoby noszącej i dzięki ich kształtowi stopy od razu zmuszane są do układania się w ten idealny zdrowy sposób. Dlatego też tych wkładek nie zakładasz pierwszego dnia na cały dzień, lecz stopniowo przyzwyczajasz stopy by po 4 do 14 dniach zacząć je nosić bez przerwy. Komfort jaki ci w trakcie chodzenia dadzą spowoduje że nie rozstaniesz się z nimi do końca życia ale nie obawiaj się, ich trwałość to ok. 30 lat więc bardzo możliwe że nie będzie konieczne kupienie nowych,
  4. po czwarte, że ich skuteczność określana jest na 100% a pomagają pozbyć się problemów z haluksami, ostrogami piętowymi, zapaleniem powięzi podeszwowej i ścięgna Achillesa , z płaskostopiem poprzecznym i podłużnym, modzelami i odciskami, supinacją i pronacją, nerwiakami i chorobą Mortona, bólami kostek, kolan i bioder oraz z problemami związanymi z kręgosłupem i prawidłową postawą ciała. Szczegółowy opis ich działania w poszczególnych schorzeniach znajdziesz w dalszej części tej strony.
  5. po piąte że to jedyne aktywne i jedyne posiadające 10 letnią gwarancją producenta wkładki na polskim rynku,