Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę dla funkcjonowania całego organizmu odgrywa kondycja stóp. Ich zniekształcenia lub wady powstałe wskutek noszenia niewłaściwie dobranego obuwia, mogą powodować m.in. dolegliwości bólowe w obrębie kończyn dolnych oraz stawów.

Na kontuzje kończyn dolnych szczególnie narażone są osoby aktywnie uprawiające sport, w tym m.in. bieganie, które jest znacznie bardziej angażujące dla naszych stóp, poprzez zwiększony nacisk na podłoże. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich butów sportowych oraz zastosowanie dodatkowych rozwiązań, które pomogą zadbać o zdrowie kończyn dolnych.

Wkładki ortopedyczne dla biegacza – niezbędne wsparcie dla osób aktywnych fizycznie

„Sport to zdrowie” – wielu z nas z pewnością zna to słynne powiedzenie. Jednak często może być on także powodem poważnych kontuzji. W przypadku biegaczy, za ich powstawanie może odpowiadać brak prawidłowej amortyzacji, a tym samym znaczne obciążenia stóp, powodujące m.in. płaskostopie poprzeczne, koślawość stawów czy schorzenia przeciążeniowe.

Z pomocą przychodzą specjalistyczne wkładki ortopedyczne, oferowane przez firmę Step Forward, które z powodzeniem można dopasować do każdego typu obuwia. Wykonane zostały z hipoalergicznych materiałów, odpornych na wchłanianie zapachów, przez co z powodzeniem można używać je przez długi czas.

Ich kształt, wpływa na naturalne ułożenie stopy, co zmniejsza ryzyko powstawania urazów. Pełnią one rolę dodatkowego amortyzatora, przez co szczególnie polecane są biegaczom, których stopy poddawane są na znacznie większym obciążeniom.

Step Forward – wkładki ortopedyczne dla biegaczy i nie tylko

Wkładki ortopedyczne Step Forward przygotowane zostały z myślą o osobach poszukujących uniwersalnych, a zarazem idealnie dopasowanych rozwiązań. Nasi konsultanci pomogą dobrać rozmiar wkładek, który jak najlepiej odpowie potrzebom każdego klienta. Dzięki temu, możliwe będzie zapewnienie sobie wygody na co dzień oraz podczas uprawiania sportu, jednocześnie dbając o zdrowie stóp.